Andmekaitsespetsialisti teenus

Spetsialist teenusena?

Andmekaitse spetsialist peab omama laialdasi teadmisi nii ärilistest protsessidest, juriidilisest valdkonnast kui ka näiteks IT turbest. Väga raske on leida ühte kompetentset inimest kes on võimeline kõik nõutud valdkonnad katma. Siinkohal ongi lihtsaim lahendus kasutada vastavat teadmistepagasit osalise koormusega, sest keskmises ettevõttes on võimalik hoida valdkond eeskujulikus korras vähema kui 20% töökoormusega. Konkreetsele teemale pühendunud inimest on seega üsna mõtetu palgal hoida: siinkohal aitabki andmekaitse spetsiasti teenus.

Kellel on teenus suunatud?

Andmekaitse spetsialisti teenus on eelkõige suunatud väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele, kellel ei ole olemas Infosüsteemide andmeturbe osakonda ja selles vallas vastutavaid töötajaid.

Millal on mõistlik kasutada andmekaitse spetsialisti teenust?

Nii täna kehtiv Isikuandmete kaitse seadus kui ka 2018 mai kuust kohustuslikuks muutuv andmekaitse üldmäärus sätestavad mitmed nõuded. Näiteks peab andmetöötleja olema veendunud, et isikuandmete töötluseks on seaduslik alus. Samuti tuleb täita mitmed teavituse ja töötlemise tingimused. Kui sul on küsimus, kas teie tegemised vastavad nõuetele !

Millest teenus koosneb?

Protsesside kirjeldused ja dokumenteerimine: kirjeldame teie tänased äriprotsessid, mis on seotud isikuandmetega ja nende töötlemisega.

Seaduste põhine nõustamine: millal tohib andmeid töödelda ja kuidas seda lepingutes ja kasutustingimustes kirjeldada.

Tehniline nõustamine: kas infosüsteemid on piisavalt turvalised? Kontroll ei toimu paberil vaid analüüsitakse konkreetseid tehnilisi lahendusi ja nendega seotud riske.

Koolitused: Inimeste koolitamine seaduse nõuete osas, ettevõtte äriprotsesside osas kui ka turvalise IT kasutuse osas.

Igapäevane tugi: Kui süsteemid on loodud ja ülevaade saadud, tuleb selle olukorra säilitamiseks ka pidevalt tööd teha.

Kuidas edasi?

Kirjutage meile julgelt ja vaatame koos üle teie ettevõtte vajadused.